Varhanní koncerty pro zvonohru, festival VARHANNÍ PODZIM a advent

Náboženská obec Církve československé husitské připravila seriál šesti varhanních koncertů, a další doprovodné programy, jejichž smyslem je podpořit dokončení umístění zvonohry do věže sboru Ambrože.

Slavnostní otevření stavby zvonohry bylo zahájeno I. etapou  umístění koncertní zvonohry do věže Sboru kněze Ambrože v Hradci Králové. Padesátka zvonů a srdcí, které jsou kompletně hotovy a pro návštěvníky vystaveny ve Sboru kněze Ambrože se  postupně budou stěhovat do věže.
Srdečně Vás zveme na zahajovací koncert varhaníka a zvonohráče pražské LORETY Radka Rejška – ve čtvrtek 29. září 2022 od 18 hodin. Koncert s názvem  HUDBA OD POČÁTKU RENESANCE Radek Rejšek proloží mluveným slovem o jedinečné koncertní zvonohře, která v Hradci Králové vzniká jako jediná v České republice.
Šestice koncertů pro zvonohru, jejíž smyslem je zajistit  finanční prostředky k dokončení další etapy stavby, se koná v rámci Festivalu varhaní hudby u Ambrože, a získané prostředky budou připsány na transparentní účet projektu. Doporučené minimální vstupné 150 Kč bude věnováno na dokončení projektu ZVONOHRY ve věži. Hlavním partnerem projektu je Město Hradec Králové, děkujeme.
Koncert se koná ve Sboru kněze Ambrože Církve českolovenské husitské v Hradci Králové, Ambrožova 729/1. 
Další koncerty:

10. října 2022 od 18 hodin – HUDBA STARÝCH MISTRŮ, varhanní a cembalový koncert Jaroslava TŮMY

28. října 2022 od 17 hodin – V ZEMI VĚRNÝCH ČECHŮ, varhanní koncert MARTINA STREJCE


Listopadový koncert přislíbila varhanice JIŘINA DVOŘÁKOVÁ MAREŠOVÁ, kterou mluveným slovem doprovodí pan Zdeněk Svěrák, další termíny budou upřesněny.

Na závěr roku – 19. prosince 2022 od 18 hodin, chystáme adventní varhanní koncert paní Magadaleny Jíšové, srdečně zveme. https://www.hradeckralove.org/koncerty-pro-zvonohru/d-79859